Efekt Pinokia

Grupa teatralna Efekt Pinokia działa od października 2014 roku.
Skąd się wzięła dziwna nazwa grupy ?

Efekt Pinokia jest to choroba psychiczna,  która krótko mówiąc polega na tym, iż nie widzimy rzeczywistości takiej jaka jest tylko w zupełnie inny i wyimaginowany sposób. Chociaż można nazwę interpretować na wiele  sposobów, np. porównując również do bajki Pinokia. Liderem grupy jest Oliwia Nowak.
Pierwszy występ grupy miał miejsce na eliminacjach Krotoszyńskich Talentów 2015. Grupie udało się przejść eliminacje i dostać do finału wystawiając  swoją autorską etiudę „ Dokąd ?” .Grupa ma na celu przekazywać ludziom w sposób specyficzny i wyolbrzymiony rzeczywistość  która nas otacza. Na zajęciach można poszerzać swoją wiedzę oraz umiejętności teatralne poprzez ćwiczenia (dykcja, ruch, wyobraźnia itd). Grupa ma również na celu wiele przedstawień, filmów które trzeba tylko realizować. Prócz tego początkujących młodych artystów czeka jeszcze wiele profesjonalnych warsztatów teatralnych prowadzonych przez doświadczonych aktorów z różnych stron  Polski  oraz ciekawych wyjazdów do teatrów. 
Chcesz poczuć odrobinę magii, zatracić się w innym świecie, oderwać od rzeczywistości i być przez chwilę kimś zupełnie innym niż jesteś? Efekt Pinokia zapewnia cudowną i przyjazną atmosferę. Możesz poczuć się jak w domu! Z pewnością ciepło przywita również Ciebie.